Et Paçası Tarifi

[Toplam:21    Ortalama:2.6/5]

Et Paçası Tarifi pek bir leziz ve besleyici bir tarif. Sarımsak ve kuzu eti bu tarifin başrolünde. Güzel bir kış akşamında iç ısıtıcı olacaktır. Malzemeleri şöyle;

Malzemeler
1 kg iri doğranmış kuzu eti
2 su bardağı önceden ıslatılmış nohut
1 çorba kaşığı biber salçası
1 çorba kaşığı domates salçası
7 diş sarımsak (oh missss)
1 limon suyu
Tuz, karabiber, toz kırmızı biber
Su

Yapılışı
Etleri yıkayın ( et de yıkanır mıymış diyenler, bal gibi de yıkanır)
Yıkanan etleri düdüklü tencereye koyun ve üzerini geçecek kadar su ekleyin. Düdüklü tencerenin kapağını kapatmadan, eti haşlanmaya bırakın.
Önceden ıslatılmış nohudu, biber ve domates salçasını düdüklü tencereye ekleyin. Şimdi kapağını kapatabilirsiniz.
45 dakika kadar pişme süresinden sonra, düdüklü tencereyi dikkatlice açın (aman dikkat patlamayın).
Tencereye tuz ekleyin.
Etler yumuşayıncaya kadar ağzı açık bir şekilde pişirmeyi sürdürün.
Sarımsakları dövün ve tencereye ekleyin.
Limon suyunu tencereye ekleyin, pişirmeyi bırak ( bırak o elindekini adamım)
Hafif çukur güzel bir tabak içerisinde servis edebilirsiniz.

Et Paçası Tarifi, farklı et yemekleri denemek isteyenler için güzel bir alternatif olacak. İsmini okuyup da gerçek paça ile karıştırmayın. Sakatat olan paçayla hiç ilgisi yok. Gayet leziz bir yemek, hem ana yemek hem de çorba kıvamında. Malzemeler görüldüğü üzere leziz şekilde birleşiyor ancak mide rahatsızlıklıkları olanlar 7 diş sarımsak maddesini kendilerine uygun şekilde düzenleyebilirler, sonra sorumluluk almıyoruz.

Bence Et Paçası Tarifi inanılmaz antiseptik özellik taşıyor. İnsana güç verir, kuvvet verir. Bir kez kuzu eti direkt insanı ayağa kaldıran bir şey. Hele ki sarımsak, ah o sarımsak…Ne onunla olur ne onsuz. Gerçekten Antep Et Paçası Tarifi’ni tarif yapan önemli bir malzeme. Baktınız bünyede hafiften bir gribal durum var, halsizlik, isteksizlik baş gösterdi, yapıverin bir et paçası da bakın ertesi güne bir şeyciğiniz kalıyor mu?

Antep Et Paçası Tarifi’nin suyuna ekmek batırabilirsiniz, yanına da beyaz pilav yapın bence. Üzerine de soda için, keza ihtiyacınız olabilir. Et yemekleri tarifleri için sitede farklı yemeklere göz atabilirsiniz.

Afiyetle!

İlginizi Çekebilir

En Beğenilen